Określanie czasu po niemiecku

Pobierz

Obowiązuje 24 system godzinowy i podajemy godzinę według schematu: Es ist + (godzina) + Uhr + (minuty) 18:45 - Es ist achtzehn Uhr fünfundvierzig.. Verben Połącz w pary.. Pogrupuj zegary i godziny Sortowanie według grup.. - Wieczorem czytam książkę.. Z poniższego artykułu dowiecie się jak podawać i pytać o datę w języku niemieckim.. QR code do tego ćwiczenia: Super, że tu jesteś.. Klasa 1 Matematyka Zegary - pełne godziny.. O niektórych określeniach czasu pisałam już dawno temu we wpisach: jak mierzyć czas po niemiecku oraz przysłówki czasu.Uczniowie łączą w pary zegary i pasujące do nich określenia czasu.. 18:00 - achtzehn Uhr = sechs Uhr.Poniżej znajdziecie różne słówka związane z określaniem czasu i dni po niemiecku wraz z przykładowymi zdaniami.. seit vorgestern - od przedwczoraj seit gestern - od wczoraj od kiedy?W języku niemieckim możliwe jest również określenie czasu poprzez podanie godziny, następnie słowa Uhr, a po nim minut, np.: zehn Uhr zweiundvierzig fünfzehn Uhr siebzehnpięć po pierwszej: 13:06 Uhr: playdreizehn Uhr sechs = playsechs nach eins: trzynasta sześć: sześć po pierwszej: 13:10 Uhr: playdreizehn Uhr zehn = playzehn nach eins: trzynasta dziesięć: dziesięć po pierwszej: 13:15 Uhr: playdreizehn Uhr fünfzehn = play(ein) Viertel nach eins: trzynasta piętnaście: kwadrans po pierwszej: 13:30 Uhr: playdreizehn Uhr dreißig = playhalb zweiPodając godzinę po niemiecku, trzeba pamiętać, że zegar dzieli się "połówkowo"..

Co znaczy i jak powiedzieć "określenie czasu" po niemiecku?

Jeśli nie wiesz, jak powiedzieć po niemiecku "trzy lata temu", "od trzech lat" lub jakiego przyimka użyć przy innych określeniach czasu, ten wpis jest dla Ciebie.. fünf nach acht - pięć po ósmej (8:05) zehn nach acht - dziesięć po ósmej (8:10) zwanzig nach acht - dwadzieścia po ósmej (8:20) siebenundzwanzig nach acht - dwadzieścia siedem po ósmej (8:27) zwanzig vor neun - .W języku niemieckim czas trwania wyraża się czasem za pomocą słowa für, tak jak w poniższych przykładach: ich habe sechs Monate in Kanade gelebt.. immer - zawsze.. meistens - przeważnie.. morgen s, vormittag s, mittag s, nachmittag s, abend s, nacht s. rzeczownik + -s -> dni tygodnia.. minęły prawie dwa miesiące, więc już chyba czas najwyższy zaserwować Wam lekcję numer 14.. Dzieje się tak zapewne z konieczności przestawienia się na niemiecki sposób określania liczb, który jest odmienny od znanego nam w języku polskim.. Mittags esse ich mein Mittagessen.Czas zegarowy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Podawanie daty, to ostatnia po liczbach, godzinach, dniach tygodnia i miesiącach przydatna umiejętność do określania czasu po niemiecku.. Poniżej znajduje się wiele przetłumaczonych przykładowych zdań zawierających tłumaczenia "OKREŚLANIE STOPNIA" - polskiego-niemiecki oraz wyszukiwarka tłumaczeń polskiego..

der Sommer lato.Określenia czasu po niemiecku: Datum daty po niemiecku.

die Tage Dni tygodnia.. Zajmiemy się dzisiaj podawaniem czasu zegarowego po niemiecku (die Uhrzeit), poznamy niezbędne słówka, nauczymy się pytać o godzinę i odpowiadać na takie pytanie.Twój wynik: 8/8 Sehr gut!. Mam nadzieję, że ten materiał przydał Ci się.. pracuję tutaj od dziewięciu lat.. Polecenie: Schreibe die angegebenen Uhrzeiten auf formelle Weise.Określając czas w języku niemieckim użyjemy liczebników głównych- eins, fünfzehn, zwanzig, (jeden, pi ętnaście, dwadzieścia) inaczej niż w języky polskim, gdzie używamy liczebników porządkowych: pierwsza, piętnasta, dwudziesta (erste, f ünfzehnte, zwanzigste).This quiz is incomplete!. Poszło Ci bardzo dobrze!. der Doonerstag Czwartek.. der Freitag Piątek.. Liczby czytamy od końca, a tworząc datę będziemy musieli pamiętać o dodaniu do całego .Mój zeszyt do niemieckiego?. Jeżeli coś jest dla Ciebie niejasne, masz pytanie lub pomysł na inny artykuł, napisz: ślenie czasu - tłumaczenie na niemiecki oraz definicja.. Obst und Gemüse Sortowanie według grup.. Odpowiedz.Musisz przetłumaczyć "OKREŚLANIE STOPNIA" z polskiego i użyć poprawnie w zdaniu?. ; Rok podajemy dzieląc go na dwie części: 1987 to po niemiecku 19 setek i 87, czyli neunzehn hundert sieben und achtzig ; 2011 to po niemiecku 2 tysiące i 11, czyli zwei tausend und elfrzeczownik + -s -> pory dnia..

- ZeitbestimmungAllgemeine Zeitangaben - ogólne określanie czasu.

Gratulacje!. wg Beabulli.Dzisiaj zajmę się jednym z nich.. mieszkałem w Kanadzie przez sześć miesięcy.. vor langer Zeit - dawno temu.. sofort - natychmiast.. der Montag Poniedziałek.. vor - przed.. Chcąc podać godzinę z minutami używamy jednego z dwóch przyimków.. - Rano idę do szkoły.. später - później.. 19:30 - Es ist neunzehn Uhr dreißig.Aby płynnie podawać godziny bez zastanawiania się, warto najpierw dobrze opanować liczby po niemiecku.. Mittags - w południe.. Przed datą jest rodzajnik określony: Heute ist der dritte Januar.. Jeśli zegar wskazuje 31-59 minut, używamy "vor".. Abends - wieczorem.. schon - już.500 najważniejszych czasowników po niemiecku; Niemiecki Matura, poziom podstawowy; 300 najważniejszych określeń po niemiecku; Podstawowa gramatyka niemiecka; Słownictwo do ZD; Niemiecki: dzień drugi; Niemiecki C1; Niemiecki medyczny; .. Czas, określanie czasu 0 42 fiszki anyg.Do podania daty potrzebna jest znajomość liczebników porządkowych, których nauczysz się tutaj.. Tzn. jeśli jest 1-29 minut po jakiejś konkretnej godzinie, podajemy słowo " nach".. Jeśli godzina jest pełna mówimy "Es ist", podajemy godzinę oraz dodajemy pod koniec słowo "Uhr".Podawanie daty po niemiecku.. Nauka dat w języku niemieckim stanowi dla wielu z Was duże wyzwanie.. Świetnie znasz się na godzinach w języku niemieckim i bez problemu odpowiedziałeś poprawnie na pytania z tego testu!.

jadę jutro do Francji na dwa tygodnie.Podanie godziny po niemiecku w sposób oficjalny jest bardzo prosty.

Link dla nauczyciela: ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt