Przygotuj argumenty w obronie syzyfa

Pobierz

Polski, opublikowany 13.09.2020.Syzyf był nie tylko dobrym królem, lecz także ulubieńcem bogów, czego dowodziły ciągłe zaproszenia do Dzeusa na uczty olimpijskie.Lubił te wizyty z powodu możliwości odświeżenia swojego ziemskiego ciała nektarem i ambrozją, co dawało mu siłę i rześkość, mimo upływu lat.. Zamknal w lochu Tanatosa tylko dlatego, ze uwazal to za stosowne i bal sie o swoich podwladnych.. Ja, prokurator mam obowiązek udowodnić wszystkim zgromadzonym, że ta kobieta jest winna zarzucanych jej czynów.. Jeśli Twoje pytanie nie jest w pełni ujawnione, spróbuj skorzystać z wyszukiwania w witrynie i znaleźć inne odpowiedzi na ten temat Polski.. Pomocy!. musze zrobic tabele i mam na samej gorze postawa edmunda po lewej argumenty oskarzenia a po prawej argumenty obrony plssss pomózci 2011-03-29 16:42:43 Syzyf !. Syzyf był hedonistą, cieszącym się życiem, pełnym energii człowiekiem.. Znajdź inne odpowiedzi.. Wysoki Sądzie, Szanowna Ławo Przysięgłych.. Zamierzam też ubiegać się o jak najwyższą karę dla niej.Wysłał w tym celu na ziemię bożka śmierci Tanatosa, którego Syzyf uwięził.. Ostatnie pytania.. Napisz przemówienie, które odczytasz sędziom 2009-09-24 18:39:16; Mieliscie moze za zadanie napisac mowe (Przemowienie) oskarzajaca balladyne?. Zgromadź argumenty obrony i oskarżenia.. Question from @Violetta999 - Szkoła podstawowa - PolskiWybierz jedną z postaci mitologicznych, która została ukazana przez bogów..

Zgromadź argumenty świadczące na jej korzyść.

Wydaje mi się, że Syzyf z jednej strony jest przykładem do naśladowania ponieważ potrafił zadbać o swoje państwo, dać to czego .Jesteś świadkiem procesu Sokratesa jakich argumentów użyłbyś, aby stanąć w jego obronie.. Cel główny lekcji: -uczeń potrafi zaprezentować i ocenić postępowanie Zenona Ziembiewicza - bohatera Granicy Zofii Nałkowskiej.. Umiejętność analizowania tekstów literackich pod .Czy Syzyf bohater znanego nam mitu, może być w dzisiejszych czasach wzorem do naśladowania?. Przez swoje czyny chciał on im tylko pomagać.. Chęć wybicia się z nędzy i zdobycia wyższej pozycji niż ta, którą posiadał ojciec bohatera.. Chciałbym przybliżyć wam jego sylwetkę, mam nadzieje że po wysłuchaniu moich argumentów będziecie pewni, że jest on osobą niewinną.. Jedynym jego przewinieniem.Sąd nad Syzyfem - scenariusz lekcji w kl.V.. Sąd nad Syzyfem.. Dzeus kazał szukać Tanatosa, a gdy poznał okoliczności jego zniknięcia srogo ukarał Syzyfa, wtrącając go do Hadesu i każąc mu wtaczać wielki głaz .. Jestem obrońcą Syzyfa jakie użyć argumenty do obrony plissss!. Stawali się zuchwali i odważni, a to bogom w zupełności nie odpowiadało.. To właśnie Prometeusz ulepił z gliny ludzi.. operacyjne: Wdrażanie do współpracy (praca w grupach)..

2010-01-26 18:21:18; Napisz o obronie Westerplatte.

poleca 85 %.Przemówienie oskarżające Nerona.. Zebraliśmy się ty dzisiaj, aby osądzić Nerona Miedzianobrodego, cezaraz Rzymu, oskarżonego o popełnienie licznych zbrodni.. Wysoki Sądzie, Szanowni członkowie Ławy Przysięgłych!. Postacią wybraną przeze mnie jest Prometeusz.. Ja, Paula Sikorska, występuję jako obrońca głównej bohaterki tragedii Sofoklesa - Antygony.. Jego zamiary nie byly zle.. Uważam iż ukaranie .Obrona Skawińskiego - Latarnika Sienkiewicza.. Witam Szanowny Wysoki Sąd, Drogą Obronę oraz oskarżoną.. Nie zauważali, że Prometeusz pomagał ludziom przetrwać trudne warunki życia.Przemówienie oskarżające Balladynę.. Syzyf król Koryntu został przez bogów skazany na śmierć, za rozpowiedzenie tajemnic bogów usłyszanych podczas uczty na górze Olimp.. "Latarnik" H. Sienkiewicz Wysoki Sądzie!. Temat: Zenon Ziembiewicz - oskarżenie i obrona.. Wizyty na Olimpie wiązały się również z uzupełnieniem najnowszych plotek, w czym Syzyf był .Obrona oskarżonego Prometeusza.. Wysoki Sądzie!. Podczas tej rozprawy pragnę wykazać iż oskarżony Prometeusz jest niewinny zarzucanych mu czynów.. 2011-09-02 14:15:13Oskarżenie i obrona Ziembiewicza - wybór argumentów.. Cele operacyjne lekcji: -uczeń powinien: -zrozumieć, że często oceny mają .Obrona Antygony..

Wykorzystał Justynę, po czym cynicznie ...Napisz akt obrony syzyfa!

Chcial uratowac swoje zycie oraz zycie innych ludzi!. Ja, prokurator, mam obowiązek udowodnić wszystkim zgromadzonym, że ten mężczyzna jest winien zarzucanych mu czynów.Wybierz jedną z postaci mitologicznych, którą ukarali bogowie.. Jesteśmy tutaj po to, aby osądzić Balladynę.. ;D 2010-11-24 15:01:25Moj klient Syzyf powinien zostac uniewinniony.. Cele: strategiczny: Nabycie umiejętności uzasadniania własnych sądów, pewności siebie w dyskusji, analizowania wypowiedzi innych osób i znalezienia kontrargumentów.. Jednak w mniemaniu bogów był ich największym wrogiem.. Przygotuj jej obronę.. Przygotuj jej obronę.. Zła odpowiedź?. Tanatos sial zniszczenie i byl prawdziwym tyranem, jego zadaniem bylo zabijac ludzi.Syzyf nie widzial nic niestosownego w swoim zachowaniu.Uwazal,ze moze duzo wiecej bo przeciez byl ulubiencem bogow.Nie przewidzial jednak ze jego pycha moze go kiedys zgubic.Zbyt wygorowana pewnosc siebie spowodowala ze oskarzony zapomnial o jakiejkolawiek etyce czy przyjacielskiej lojalnosci.Dlatego tez wnosze do Wysokiego Sadu pozew o .Przygotuj się do Sądu nad Syzyfem.. Moim celem jest udowodnienie niewinności mojej klientki.. Będzie jan!. W związku z tym, postaram się przedstawic Wysokiemu Sądowi wszystkie racje zmierzające do potwierdzenia słuszności mojego Stanowiska.W mniemaniu bogów tytan czynił człowieka silniejszym, bardziej zaradnym, a przez to sprawiał, że ludzie stawali się coraz bardziej niegodziwi wobec mieszkańców Olimpu..

Jesteś obrońcą Skawińskiego - przygotuj mowę, którą wygłosisz w czasie rozprawy sądowej.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt