Wyżeł niemiecki opis rasy

Pobierz

12 września, 2018.Wygląd Wyżeł niemiecki długowłosy to pies o silnej budowie ciała i muskularnej lecz harmonijnej i kształtnej sylwetce.Głowa podłużna, sucha, dość szeroka.Czaszka lekko wysklepiona, krawędź czołowa wznosi się ukośnie.Grzbiet nosa stosunkowo szeroki, żuchwa silna.Głowa suki jest węższa od głowy psa.Uzębienie silne i bez luk.Uszy szerokie i wysoko osadzone, przylegają do .Wyżeł niemiecki szorstkowłosy jest dużym, ale nie ciężkim psem o eleganckiej, sportowej sylwetce.. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu (np. newsletter, wiadomości SMS) przez Grupę OLX sp.. Wyżeł niemiecki krótkowłosy jest energiczny i ma ogromny zapał oraz pasję myśliwską (głęboko zakorzenioną).Wyżeł niemiecki krótkowłosy to pies sprawiający wrażenie bardzo silnego, szybkiego i wytrzymałego.. Przodkami rasy są wyżeł niemiecki ostrowłosy, pudelpointer, gryfon i wyżeł niemiecki krótkowłosy.Charakter rasy wyżeł niemiecki krótkowłosy.. Historia wyżłów krótkowłosych sięga najprawdopodobniej okresu Imperium Rzymskiego, kiedy to na terenach Półwyspu Iberyjskiego i Bałkańskiego osiedliły się germańskie plemiona Wizygotów.Pierwsze wzmianki o czworonogach, które zatrzymywały się po zwietrzeniu ptaków, pojawiły się w łacińskim zbiorze praw zwanym .Wyżeł niemiecki szorstkowłosy to pies dla ludzi aktywnych, lubiących kontakt z przyrodą..

... Owczarek niemiecki - charakterystyka i opis rasy.

Ten pies powstał w wyniku krzyżówki różnych psów (m.in. psów wodnych i wyżłów).. Uszy średniej długości, wysoko osadzone, opadają płasko, bez fałd, po bokach głowy.. Ważą około 25-32 kg.. W domu, jeżeli jest prawidłowo wychowany, będzie spokojny i przyjacielski.. Grzbiet jest krótki i silny.Opis .. Oczy są średniej wielkości.. 29 stycznia, 2017.. Pies jest opolowany, doskonale ułożony do pracy wielostronnej (pole, woda).. Wyżły wywodzą się z półwyspu Iberyjskiego.. Dorosły, prawidłowo zbudowany pies waży około 25 - 32 kg, przy wysokości w kłębie 58 do 64 cm.. Wyżeł niemiecki szorstkowłosy ma grubą szorstką sierść, krzaczaste brwi i charakterystyczną "brodę".. Suczka posiada nieco drobniejszą budowę ciała, a jej waga powinna mieścić się w przedziale 20 do 27 kg.Opisy i zdjęcia właścicieli psów rasy wyżeł niemiecki krótkowłosy.. Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies .WYŻEŁ NIEMIECKI KRÓTKOWŁOSY (Deutsch Kurzhaar) Historia.. Doskonale i wytrwale tropi, wystawia i aportuje zarówno z lądu jak i wody.. Wymagają sporo ruchu i ćwiczeń.. z o.o., podmioty powiązane i partnerów biznesowych.Wyżeł - pies myśliwski charakteryzujący się stójką właściwą tylko tej grupie psów.. Wyjątkowy pieszczoch, a przy tym energiczny i mocny.Wyżeł niemiecki ostrowłosy jest psem bardzo charakternym..

Wyżeł niemiecki krótkowłosy jest psem, który przyjmuje dwie różne maski.

Dawniej wyżeł niemiecki długowłosy wykorzystywany był do polowania na ptactwo.Wyżeł weimarski - wszystko o rasie: żywienie, pielęgnacja, zdrowie, szkolenie, wychowanie.. Jest to stara rasa, ale jej ostateczne ramy zostały określone dopiero w 1897 roku.. Kocha przebywać w towarzystwie swojego pana i jest niezwykle lojalny.. Zalety i wady rasy, możliwość zadania pytania na temat rasy wyżeł niemiecki krótkowłosy.. Teraz wiem, że jeśli już, to TYLKO WYŻEŁ:).. Jest on pewnym siebie czworonogiem z dużym wewnętrznym spokojem.. Jest bardzo mądry, bystry i spostrzegawczy.. Wyżeł […]Wyżeł niemiecki krótkowłosy jest dużym, ale nie ciężkim psem o eleganckiej, sportowej sylwetce.. W zależności od miejsca, w którym się znajduje, pupil charakteryzuje się dwoma skrajnie różnymi usposobieniami.Wyżeł najnowsze ogłoszenia na OLX.pl.. Dorosła suka ma 56-62 cm wysokości i waży 20,5-29 kg.. Wtedy to skojarzono ze sobą pięć ras psów, w tym takie jak wyżeł niemiecki ostrowłosy, wyżeł krótkowłosy, gryfon, pudelpointer oraz polski wyżeł dowodny.Wyżeł niemiecki krótkowłosy jest psem przede wszystkim dla myśliwych oraz osób prowadzących aktywny tryb życia.. Ponadto może być używany do tropienia po farbie.. Informacje o rasie Wyżeł niemiecki krótkowłosy wzorzec rasy, wymiary i opisW tym artykule rozwiń Charakterystyka Historia rasy Szkolenie i opieka Problemy zdrowotne Dieta i odżywianie Gdzie przyjąć lub kupić Dalsze badania Powrót do góry Niemiecki Wirehaired Pointer jest często uważany za najlepszego gundoga z doskonałymi umiejętnościami polowania, wskazywania i wyszukiwania..

Wcześniej miałam kundle, owczarki niemieckie i owczarka podhalańskiego.

Wyżeł lubi kontakt z innymi psami, jednak należy pamiętać, aby nie kupować szczeniaka do towarzyszenia mu, jeśli jest on innej rasy.. WYŻEŁ NIEMIECKI KRÓTKOWŁOSY CHARAKTER I USPOSOBIENIE: Pies tej rasy to zwierzę o bardzo dużym temperamencie.. Większość psów tej rasy pozostaje w rękach myśliwych.Dzieje tej rasy mają swój początek niecałe 100 lat temu za sprawą grupy niemieckich hodowców, którzy chcieli uzyskać szorstkowłosą odmianę, według nich najlepiej dostosowaną do niektórych warunków terenowych.. Bokser - charakterystyka i opis rasy.. Konkurencji podczas konkursu w klasie wyżłów wszechstronnych jest 26.Charakterystyka rasy - niemiecki wyżeł długowłosy.. Mianowicie: brązowo- dereszowatej, czarno - dereszowatej (tzw. szpakowatej), brązowej i jasno dereszowatej.Pies rasy wyżeł niemiecki krótkowłosy należy do grupy myśliwskich, a co za tym idzie, posiada atletyczną, lekko umięśnioną sylwetkę.. Ma krótki, równy grzbiet, raczej głęboką niż szeroką klatkę piersiową, dobrze umięśnione kończyny i nisko noszony ogon, który może być uniesiony do poziomu grzbietu, jeśli pies jest czymś zainteresowany.Wyżeł niemiecki szorstkowłosy to duży, silny pies myśliwski..

Wyżeł niemiecki szorstkowłosy prezentuje się w czterech rodzajach umaszczenia.

Ma harmonijną i dystyngowaną sylwetkę.. Wyżeł niemiecki pracuje w suchym polu, na terenach podmokłych, a nawet bagiennych.. Dorosłe psy mają 58-64 cm wysokości, a suki 53-59 cm.. PochodzenieCharakterystyczną cechą dla psa rasy wyżeł niemiecki szorstkowłosy to wyraźnie zaznaczone brwi oraz broda.. Jego długość nieznacznie przewyższa jego wysokość.. Dowiedz się jaki jest weimar - poznaj jego charakterystykę i usposobienie.. Są odpowiednie dla tych, którzy mają zamiłowanie do wspaniałego spędzania .Wyżeł Niemiecki najnowsze ogłoszenia na OLX.pl.. Pochodzi ze skojarzenia: Pióro z Cudownego Lasu & Apocalypsa z Dorzecza Nidy.Historia rasy sięga przełomu XIX i XX wieku, można więc powiedzieć, że jest ona raczej młoda.. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.. Krótka, przylegająca sierść występuje w różnych kombinacjach i wzorach: może być wątrobiana, biała i czarna (patrz: wzorzec rasy).. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu (np. newsletter, wiadomości SMS) przez Grupę OLX sp.. Wymaga szkolenia, konsekwentnego wychowania, dużo ruchu i odpowiedniego zajęcia, które pozwoli mu rozładować rozpierającą go energię.. Wyżeł niemiecki krótkowłosy ma duży temperament, jest pewny siebie, zrównoważony, energiczny, z ogromną pasją myśliwską.. Jego umaszczenie może być biało .Rasa jest ceniona przede wszystkim za wytrwałość, pasję, klasyczną stójkę, a także za wszechstronność.. Dorosły pies tej rasy ma 60-67 cm wysokości i waży 25-34 kg.. Są to psy zrównoważone, pewne siebie i energiczne.Mam 11-miesięcznego psa tej rasy.. Ma tułów zbliżony do kwadratu, krótki, równy grzbiet, raczej głęboką niż szeroką klatkę piersiową dobrze umięśnione kończyny i nisko noszony, skrócony o połowę ogon, który może być uniesiony do poziomu grzbietu, jeśli pies jest czymś zainteresowany.Wyżeł niemiecki krótkowłosy to najbardziej znana rasa z tej grupy wyżłów - czyli wyżła niemieckiego szorstkowłosego, długowłosego oraz ostrowłosego.Wyżeł niemiecki krótkowłosy.. Przeznaczone do polowań w polu suchym, wodzie i w lesie na ptactwo i zwierzynę drobną.Ułożony pies rasy wyżeł niemiecki krótkowłosy .. Jest szybki, silny i pełen temperamentu.. Należy na całym świecie do ulubionych psów myśliwskich.. Nazwa rasy wywodzi się od księstwa Saksonii - Weimaru, którym władał Karol August (zwany właśnie księciem Weimaru), gdzie wyżły weimarskie były hodowane wyjątkowo licznie na przełomie .. Mamy na sprzedaż ułożonego wyżła niemieckiego krótkowłosego - Slavinja DIOR.. Wyżły wywodzą się z półwyspu Iberyjskiego.. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.. Głowa jest kształtna, z mniej lub bardziej zaznaczonym grzbietem nosa.. Na co dzień czuły i spokojny, w terenie zmienia się nie do poznania - staje się psem szybkim, nieustępliwym, zawziętym i całkowicie pochłoniętym pracą.Wyżeł niemiecki krótkowłosy - opis rasy 19 kwietnia 2017 0..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt