Przeczytaj tekst i wpisz z niego po dwa rzeczowniki czasowniki i przymiotniki

Pobierz

Mama była zadowolona.. Jego siostra się ucieszyła.. )Z poniższego tekstu wypisz czasowniki, przymiotniki, rzeczowniki, liczebniki i przysłówki oraz wyrazy z "ó", "u", "rz", "ż" i wyjaśnij ich pisownię Niedaleko szemrzącej Wisły jest duża łąka.. Klasa druga wybiera się na wycieczkę do parku.. Drzewa i krzewy okryły się białym puchem.. Gotowy sok przechowały w lodówce.. Będzie także podglądała zwinne wiewiórki i kolorowe ptaki.. Question from @Maxior48 - Szkoła podstawowa - PolskiJęzyk polski PRZECZYTAJ TEKST I ZNAJDZ NA RZECZOWNIKI I 2 CZASOWNIKI I JEJ WYPISZ 9 LISTOPADA 2018R.TO Narodowe Święto Niepodległości .. Będzie tam obserwowała wiosenne drzewa i krzewy.. W ogrodzie rosną fioletowe krokusy.. Marysia i Martynka postanowiły zrobić mamie niespodziankę.. BĘDZIE TAKŻE PODGLĄDAŁA ZWINNE WIEWIÓRKI i KOLOROWE PTAKI dam naj za pomoc .. Nad soczystą trawą lata cytrynowy motyl.. Przeczytaj uważnie tekst i uzupełnij: Na wiejskim podwórku były zwierzęta: gęsi i kaczki, kury i indyki, krowy i konie, kozy i króliki.. LITERY SA SO LA DO SYLABY GOSIA JEDZIE NA ROWERZE.A.. Zastosuj opcję Lista wielopoziomowa.. dwa przymiotniki.. 45minut.pl; Publikacje; .. klasa 4.. Zrobi na deser sałatkę owocową.. B. jeden przymiotnik i jeden rzeczownik.. Nad makami i koniczyną fruwają żółte i różnokolorowe motyle.. Przeczytaj uważnie tekst, wstaw brakujące litery oraz odpowiedz na pytania..

... Z podanego tekstu wypisz po 2 rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki.

Wędrowcy ujrzeli orle gniazdo.2 Przeczytaj tekst i odpowiedz na pytania.. BĘDZIE TAM OBSERWOWAŁA WIOSENNE DRZEWA I KRZEWY .. PRZYPADKI WYRAZU: SONCERodzaj rzeczownika Na stronie zamieszczono .Z podanego tekstu wybierz i wpisz w tabeli po 3 rzeczowniki w liczbie pojedynczej i 3 czasowniki w liczbie mnogiej.. Plik zapisz w Teczce ucznia pod nazwq lista_wyrazów.. (2 pkt) a) Z podanego zdania wypisz rzeczownik w liczbie mnogiej.. ODMIANA PRZEZ.. Plik zapisz w Teczce ucznia pod nazwą lista_wyrazów.. RZECZOWNIKI,CZASOWNIKI,PRZYMIOTNIKI PROSZE O POMOC.. Niedźwiedzie i borsuki zapadły w sen zimowy.rzeczowniki (kto?. chlopcy idą Źródło: Uniwersytet Wrocławski.. Okresl ich przypadek, liczbe i rodzaj.. płukałam, kupiłam, lubię, znalazłem przymiotniki (jaki?. Nazwy kwiatów napisz w kolejności alfabetycznej.. Wczoraj w sklepie spożywczym Jurek kupił dojrzałe owoce.. Malutki wróbelek usiadł na wysokim drzewie.. Pogłaskała je po główkach.Przeczytaj tekst umieszczonyw ramce, a nastqpnie wypisz z niego w dokumencie programu Word po trzy czasowniki, przymiotniki i rzeczowniki.. Na lekcjach historii przez tydzień wykonywaliśmy makietę zamku.. kiedy?). Szkoła - zapytaj eksperta (1538) Szkoła - zapytaj eksperta (1538) Wszystkie (1538) Język angielski (815) Język polski (372) Matematyka (351) Biznes i .Wpisz do tabelki części mowy z tekstu..

Przeczytaj uwaznie tekst i wypisz z niego po dwa przyklady rzeczownikow do kazdej kategorii.

Przyjrzyj się, jak ten sam przymiotnik dopasowuje się do różnych rzeczowników.Przeczytaj tekst.wypisz RZECZOWNIKI ,CZASOWNIKI I PRZYMIOTNIKI.W drewnianej,brązowej budzie mieszka Burek.Ma białą,kudłatą sierść, skórzaną obrożę.Pilnuje swojej niebieskiej miski.. Nisko nad trawą latają w kółko młode jaskółki.Wypisz z tekstu dyktanda po 3 rzeczowniki i 3 czasowniki.. ogłoszenie.. Kupiły dużo pomidorów.. który z kolei?. Question from @Jacek310 - Szkoła podstawowa - PolskiRzeczowniki te piszemy wielką literą.. Pytania .. Žókw stoniowy to olbrzymi Žólw ladowy, który zamieszkujeWpisz czasowniki z ramki do tabeli we właściwym czasie.. Gospodyni chciała policzyć swój dobytek.Wypisz z tekstu po 5 rzeczowników, czasowników i przymiotników .. zaimki Pytania Wszystkie pytaniaZobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Wypisz rzeczowniki z tekstu.. C. jeden przymiotnik i dwa rzeczowniki.. (0 - 6 punktów) Rzeczowniki: Czasowniki: Przymiotniki: .. Gandalf jednak spojrza na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które stercza y a poza szerokie rondo kapelusza.. Rzeczownik Czasownik Przymiotnik 8. Przyjrzyj się rysunkowi przedstawiającemu maskotkę szopa z .Przymiotnik dostosowuje swoją formę do określanego rzeczownika.. (0 - 13 punktów) .. Wymień obrzędy i tradycje, które są podobne we wszystkich regionach8..

W podanym tekscie podkresl rzeczowniki i przymiotniki.

Reklama Odpowiedź 4.2 /5PRZECZYTAJ TEKST I WYPISZ Z NIEGO PO DWA RZECZOWNIKI CZASOWNIKI I PRZYMIOTNIKI KLASA DRUGA WYBIERA SIĘ NA WYCIECZKĘ DO PARKU .. Rzeczowniki te piszemy małą literą.. "Maleństwa krzyczały wniebogłosy, aż usłyszał je młynarz".. b) Napisz, jak brzmi ten rzeczownik w liczbie pojedynczej.. 9. rzeczowniki czasowniki przymiotniki 1.. Przyjmuje jego rodzaj i, podobnie jak on, odmienia się przez przypadki i liczby.. Szukaj.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Zółw słoniowy to olbrzymi żółw lądowy, który zamieszkujeWybierz ze zdań po dwa rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki, a następnie wpisz je w odpowiednie miejsca w tabeli.. Polski Szkoła podstawowa rozwiązane PRZECZYTAJ TEKST I WYPISZ Z NIEGO PO DWA RZECZOWNIKI CZASOWNIKI I PRZYMIOTNIKI DZISIAJ OD RANA JEST ŁADNA POGODA .. dzisiaj, cicho, przyjemnie, zawsze, łatwiej liczebniki (ile?. Podkreśl w tekście nazwy własne.. KLIKNIJ TUTAJ.. przymiotniki czasowniki rzeczownikiZobacz 1 odpowiedź na zadanie: wypisz po 10 przykładów następujących części mowy: rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, przysłówki, liczebniki, przyimki, spójniki.. KLASA DRUGA WYBIERA SIĘ NA WYCIECZKĘ DO PARKU .. (1 pkt) Który szereg zawiera wyłącznie rzeczowniki w rodzaju nijakim?. W twoim spisie powinny znajdować się dwa poziomy..

Wypisz z tekstu do tabeli po dwa przykłady: czasowników, rzeczowników i przymiotników.

Na podstawie wypowiedzeń uzupełnij tabelę.. 4 p. Janek grał w przedstawieniu Smoka Wawelskiego.. co się z nim dzieje?). gdzie?. Żywotne i nieżywotneTekst znajdujący się w zadaniu 1. to: opowiadanie.. BĘDZIE TAKŻE PODGLĄDAŁA ZWINNE WIEWIÓRKI i KOLOROWE PTAKI dam naj za pomoc .. Zastosuj opcjq Lista wielopoziomowa.. Odpowiedź Sandi555 rzeczowniki- ptaki, wiewiórki, drzewa, krzewy, klasa, parku, pogodaZ podanego tekstu wypisz po dwa rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki.. Dziś o godz.11 wyszliśmy na korytarz szkolny .Ustawiliśmy się w dwuszeregu.Przeczytaj uważnie tekst i wypisz z niego po dwa przykłady rzeczowników do każdej kategorii.. Wymyły je i włożyły do sokowirówki.. Pasą się na niej dwie krówki i trzy kózki.. a) podrzutek, malina, fiołek, chwila b) młynarz, żona .Przeczytaj tekst umieszczony w ramce, a następnie wypisz z niego w dokumencie programu Word po trzy czasowniki, przymiotniki i rzeczowniki.. Dzieci wróciły z wakacji.. wczoraj (czas przeszły) dzisiaj (czas teraźniejszy) jutro (czas przyszły) Ćwiczenie 5 Z podanych zdań wypisz czasowniki w liczbie pojedynczej i w liczbie mnogiej.. D. jeden czasownik i jeden przymiotnik.. Dzie dobry powiedzia Bilbo i powiedzia to z ca ym przekonaniem, bo s oce wieci o, a trawa zieleni a si piknie.. Dzisiaj od rana jest ładna pogoda.. - rzeczowniki pospolite - oznaczają osoby, zwierzęta, rzeczy i miejsca w sposób ogólny, jako jedne z wielu osób, rzeczy, zwierząt, miejsc tego samego rodzaju, Przykład: dziewczynka, pies, państwo, rzeka.. zielonego, naszej, praktycznych, klasowy przysłówki (jak?. Tomek przeczytał dużo książek.. opis.. mieczyki, astry, chryzantemy, chabry, bratki 1.. Połącz strzałką nazwy w pary.. BĘDZIE TAM OBSERWOWAŁA WIOSENNE DRZEWA I KRZEWY .. Niespodziewanie nadeszła zima.. O tej porze roku często występują zawieje i zamiecie.. Co chcesz przez to powiedzie?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt