Argumenty oskarżenia syzyfa

Pobierz

Uczniowie klasy 5a wcielili się w rolę sędziów, prokuratorów, obrońców, świadków, oskarżonego oraz dziennikarzy, którzy byli uczestnikami i świadkami niezwykłego procesu.. Wysoki Sądzie, Szanowni członkowie Ławy Przysięgłych!. 29 stycznia 2014r.. Bożka śmierci uwięził w obronie własnej.. Ostateczny werdykt brzmiał "Syzyf jest winny!". Syzyf ulubieńcem bogów., Plotkarstwo władcy Koryntu., Zdradzenie ważnej tajemnicy bogów przez Syzyfa, Utrata przychylności bogów i kara., Wysłanie do króla Koryntu bożka śmierci., Uwięzienie Tanatosa przez Syzyfa, Posłanie Aresa na poszukiwania zaginionego., Uwolnienie .Syzyf i jego praca.. około 12 godzin temu.. Na skutek własnych działań popadł jednak w ich niełaskę.. Chciałbym przybliżyć wam jego sylwetkę, mam nadzieje że po wysłuchaniu moich argumentów będziecie pewni, że jest on osobą niewinną.. W tej niewielkiej szkole nauczał Ferdynand Wiechowski i to on wprowadził .Wysoki Sądzie!. T ermin "syzyfowe prace" znany jest chyba wszystkim.. Oznacza ciężką i mozolną robotę, wykonywaną bez nadziei na to, że kiedykolwiek zostanie uwieńczona powodzeniem.. Została tylko z siostrą Ismeną, ponieważ pozostali bracia zginęli w walce.W powieści Żeromskiego Syzyfa zastępują nauczyciele, którzy próbują by ich uczniowie zapomnieli o Polsce.. Część końcowa lekcji: Na koniec nauczyciel proponuje pójście na kompromis, prosi grupy o to, aby każda z nich znalazła, chociaż jeden argument, który mogłaby zaakceptować np.:oskarżenie przyznaje, że Zenon nie zostawił Justyny bez opieki, co świadczy ..

Wszystkie oskarżenia skierowane przeciwko niemu są bezzasadne i nie mają oparcia w faktach.

Syzyfa, Prometeusza, Dedala.. Największym przewinieniem Syzyfa było ostatnie: uwięzienie Tanatosa.. Jak Syzyf był już wysoko to nie mógł wtoczyć głazu i głaz spadał na dół.. Z rusyfikacją uczniów po raz pierwszy spotykamy się w szkole elementarnej w Owczarach, do której uczęszczał jeden z bohaterów utworu - Marcin Borowicz.. Pierwszy zarzut - rozpowszechnianie tajnych wieści o bogach - jest po prostu wyssany z palca.. Oto przedstawię kilka mocnych argumentów, które wskazują na to, że Antygona jest wszystkiemu winna.. Ja, prokurator, mam obowiązek udowodnić wszystkim zgromadzonym, że ten mężczyzna jest winien zarzucanych mu czynów.Oskarżonym był mityczny Syzyf- król Koryntu, który zdradził sekret Zeusa.. Syzyf musiał wrócić na dół i zacząć swoją pracę od nowa.Mit o Syzyfie to opowieść o królu Koryntu, który był uwielbiany przez bogów.. Kamień jednak przed wierzchołkiem góry wypadał mu z rąk i staczał się w dół.. Napiszcie relacje z jej przebiegu (Syzyf jak coś XDD) ,,Dnia .. w gmachu sądu w .. odbyła się rozprawa przeciwko Syzyfowi.Przewinienia Syzyfa.. Ludzie wiedzą też na ogół, że jest to termin ukuty od króla Syzyfa, ukaranego za swe winy nakazem wtaczania pod górę ogromnego głazu.Debata trwa do wyczerpania argumentów obu grup z zachowaniem kultury dyskusji..

Natomiast argumenty oskarżające Zenona to:Syzyf za złe rzeczy na ziemi dostał okrutną kare od Hadesa.

Wydaje mi się, że Syzyf z jednej strony jest przykładem do naśladowania ponieważ potrafił zadbać o swoje państwo, dać to czego .Byli sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, powołano też świadków oskarżenia i obrony, a wszystkiemu przyglądała się publiczność.. Wizyty na Olimpie wiązały się również z uzupełnieniem najnowszych plotek, w czym Syzyf był .Komentarze.. Tych samych świadków mogą indagować oskarżyciele.Czy Syzyf bohater znanego nam mitu, może być w dzisiejszych czasach wzorem do naśladowania?. klasa polonistyczna 39 przekształciła się w salę sądową.. Sztuka, Kultura, Książki.. Język Polski.. Tak jak w podaniach greckich skazano go na wieczną i bezużyteczną pracę czyli wtoczenie na górę wielkiego głazu, który przed wierzchołkiem zawsze wymyka mu się z rąk i stacza na sam dół zbocza.Zgromadź argumenty obrony i oskarżenia.. Bogowie niepotrzebnie wyjawili tajemnicę olimpu.. Chcial uratowac swoje zycie oraz zycie innych ludzi!. 1 dzień temu.. Pozatym to nie jego wina że wypowiedział sekret Dzeusa, który mu nierozsądnie zaufał.. Następnie obrońcy ustosunkowują się do każdego z osobna, wzywają na świadka Syzyfa, Tanatosa, ludzi przyjaźniących się z królem Koryntu, jego żonę..

W swojej wypowiedzi postaram się przedstawić argumenty, które pomogą odpowiedzieć na postawione pytanie.

Oszukał Hadesa.. Jego zadaniem było wtoczyć głaz na bardzo wysoką górę.. Uważam iż ukaranie Prometeusza jest wielkim błędem ponieważ to on stworzył ludzi.Przeprowadź "sąd" nad postępowaniem Syzyfa.. Wiadome jest że uciekł z Tartaru i że ja nie pochlebiam takiego czynu.Napisz listę argumentów dlaczego to Syzyf jest niewinny lub dlaczego sąd powinien złagodzić mu karę.. Posiadał piękne ideały i nie jego winą było to, że niesprzyjające okoliczności zewnętrznie nie pozwoliły mu na wcielenie ich w życie.. Antropomorficzny (posiadający ludzkie cechy) bóg posiadał własne sekrety, które król Koryntu zdradził.Pierwsi głos zabierają oskarżyciele i odczytują zarzuty stawiane Syzyfowi.. Jego słabość do plotek stała się przyczyną gniewu Dzeusa.. Tak naprawdę jednak Eteokles, brat Polinejkesa i Antygony, który wówczas zasiadał na tronie Teb, oszukał Polinejkesa.Syzyf uciekł stamtąd podstępem, za co bogowie ukarali go bezużyteczną, nieustanną pracę.. Rozpuszczał plotki o mieszkańcach Olimpu.. Przyczyny powstawania Polonii.. Syzyf wystąpił przeciwko prawom natury: wszystko, co się urodzi, musi umrzeć.Rozprawa sądowa.. Olga5555521 zapytał (a) 18.01.2011 o 17:02.Moj klient Syzyf powinien zostac uniewinniony..

Zapisz argumenty oskarżenia, które potwierdzą tezę, że kara, jaką poniósł Syzyf, była słuszna, a następnie argumenty obrony twierdzącej, że władca Koryntu został ukarany zbyt surowo.

Violetta999 January 2019 | 0 Replies .Syzyf był nie tylko dobrym królem, lecz także ulubieńcem bogów, czego dowodziły ciągłe zaproszenia do Dzeusa na uczty olimpijskie.Lubił te wizyty z powodu możliwości odświeżenia swojego ziemskiego ciała nektarem i ambrozją, co dawało mu siłę i rześkość, mimo upływu lat.. Zamknal w lochu Tanatosa tylko dlatego, ze uwazal to za stosowne i bal sie o swoich podwladnych.. Jego zadaniem było wtoczyć na górę głaz.. Podkradał nektar i ambrozję.. Jego zamiary nie byly zle.. Obrońcy i oskarżyciele przemawiali kwieciście, dyskutowali ze sobą i z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyroku.Podczas tej rozprawy pragnę wykazać iż oskarżony Prometeusz jest niewinny zarzucanych mu czynów.. Syzyf nie widzial nic niestosownego w swoim zachowaniu.Uwazal,ze moze duzo wiecej bo przeciez byl ulubiencem bogow.Nie przewidzial jednak ze jego pycha moze go kiedys zgubic.Zbyt wygorowana pewnosc siebie spowodowala ze oskarzony zapomnial o jakiejkolawiek etyce czy przyjacielskiej lojalnosci.Dlatego tez wnosze do Wysokiego Sadu pozew o skazanie Syzyfa na wieczne wtaczanie glazu ,ktore nigdy nie zostanie zwienczone sukcesem.Argumenty oskarzenia i obrony Syzyfa - zadania, ściągi i testy - Zapytaj.onet.pl.. Teksty osobiste i nieosobisteMoim zdaniem Syzyf nie był winny zarzucanych mu czynów.. Gabiniusia Syzyf był gościem olimpu nie miał prawa wyjawienia tajemnicy.. Wyobraź sobie że jesteś dziennikarzem obserwującym rozprawę.. Przedstawmy najpierw problem, na którego tle, doszło do sporu pomiędzy Antygoną i Kreonem.. Syzyf został symbolem daremnej, bezcelowej pracy, która nie przynosi efektów.Autor Opinia (pozytywna, Argumenty negatywna, neutralna) W. Bartoszewski - polityk, historyk J. Kirchmayer - polski dowódca wojskowy, historyk wojskowości P. Kaltenberg "Luty" - uczestnik powstania warszawskiego P. Zychowicz - dziennikarz, absolwent historii W. Bartoszewski Warto być przyzwoitym.. Zapisz końcowy wniosek wynikający z analizy argumentów umieszczonych w tabeli.Mit o Syzyfie - plan wydarzeń - Ustawianie w kolejności.. Uwięził bożka śmierci - Tanatosa.. Kreon oskarżył Polinejkesa, brata Antygony, o zdradę ojczyzny, ponieważ ten najechał Teby z obcym wojskiem.. 5.Moim celem jest udowodnić, że Antygona słusznie jest oskarżona.. Zebraliśmy się ty dzisiaj, aby osądzić Nerona Miedzianobrodego, cezaraz Rzymu, oskarżonego o popełnienie licznych zbrodni.. Chwalił się swoją przyjaźnią z bogami.. Prokuratura wezwała na świadków Atenę (w tej roli Klaudia Gabor) oraz samego Zeusa (Bartek Drozd) z Tanatosem jako ochroniarzem (Kuba Rygiel w tej roli był świetny!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt