2 wojna światowa prezentacja multimedialna

Pobierz

poleca 81% 1359 głosów.. Obszar działań wojennych objął prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu, wyspy Oceanii i wszystkie oceany.Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w .Spektakl multimedialny na 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej.. Dziś chcemy świętować wspólnie 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.II wojna światowa rozpoczęła się atakiem III Rzeszy na Polskę 1 września 1939 roku oraz późniejszym "ciosem w plecy" zadanym….. Konferansjer 2: Dzień 11 listopada to święto naszej Ojczyzny i wszystkich tych, którym przyszło żyć w kraju nad Wisłą.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Skomentuj.. Odbudowa Rzeczypospolitej.. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.. Dodaj go jako pierwszy!. Wybuch II wojny światowej - wojna obronna Polski.II wojna światowa - prezentacja multimedialna.. System wersalsko - waszyngtoński.. Drugi człon nazwy pochodzi od Wołynia, gdzie poniesiono największe strat wśród .47.. Przeczytaj więcej.. Pobierz.. POCZĄTKI WOJNY 1IX1939r.Pancernik,,Schleswig-Holstein" zaatakowałpolską składnicętranzytowąna Westerplatte.Pierwszy etapwojnynazywanybył Kampaniąwrześniową,II Wojna Światowa - prezentacja multimedialna.. 17 września 1939.. 0 2 264.Polacy na frontach II wojny światowej.. •W chwili wybuchu wojny na terenie Francji kontynentalnej stacjonowały 34 dywizje (na granicy z Niemcami 12), a w lotnictwie - liczącym według stanu ok. 3300 samolotów - znajdowało sięData publikacji: Aug 30, 2017 7:56:46 PM Wyślij zgłoszenie .Materiały dydaktyczne, prezentacja multimedialna do serii moich wykładów w Warszawskiej Szkole Zarządzania - Szkole Wyższej (04-05.2016), ..

I wojna światowa - przebieg i skutki - brak; 49.a.

O wiele okropniejsza od wcześniejszych wojen.II wojna światowa - największa wojna światowa w historii, trwająca od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku (w Europie do 8/9 maja 1945 roku).. Udostępnij.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.II Wojna Światowa - największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 9 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce .II wojna światowa..

Rewolucje rosyjskie 1917 r. - prezentacja ; 50.

Przepraszam.. Learn how .Pallea / Prezentacje Power Point / Prezentacje - różne / II wojna światowa.ppt.. Pakt Ribbentrop-Mołotow Pakt Ribbentrop-Mołotow była to formalna umowa podpisana 23 sierpnia 1939 r. o nieagresji między III Rzeszą Niemiecką i Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich.. Świeżo stworzone jednostki, składając się z .2 września i rozpoczęła koncentrację oddziałów.. Komentarze (0) Powiązane posty; Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi.. 1 września 1939.. Od momentu uformowania się polskiego rządu na emigracji jego przedstawiciele uważali, że jednym z najważniejszych argumentów odbudowy niepodległej Polski będzie liczący się wkład polskich żołnierzy w pokonanie hitlerowskich Niemiec.. Głównymi postanowieniami było: o Kraje bałtyckie, czyli Estonia, Łotwa i Finlandia staną się strefą wpływów i przyszłym terytorium .II wojna światowa przyczyny wybuchu wojny dojście Adolfa Hitlera do władzy marzenia Hitlera o budowie niemieckiego imperium - Trzeciej Rzeszy dążenie Hitlera do rewizji postanowień traktatu wersalskiego STRONY KONFLIKTU Państwa osi: Niemcy, Japonia, Włochy oraz państwa satelitarne (Rumunia, Słowacja, Węgry, Bułgaria) Państwa sprzymierzone: Anglia, Francja, Polska, Stany .Krótka prezentacja, o II wojnie światowej.Wybaczcie jakość ale to jest moja pierwsza.Chodzę do 6b w sp Jabłonna, oceńcie według wieku.Proszę o Subskrypcje :)About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Wybuch II wojny światowej - wojna obronna Polski..

Załączniki: ii_wojna_swiatowa.ppt.

Agresja ZSRR na Polskę.Podobne:II Wojna Światowa - prezentacja multimedialnaWstęp do genetyki - prezentacja multimedialnaWojna Trzydziestoletnia.. Widowisko "Wybuch" według pomysłu Andrzeja Wajdy zaprezentuje Muzeum II Wojny Światowej w 75. rocznicę wybuchu konfliktu.. Sprawa polska podczas I wojny światowej; KLASA III LO .. Treść.. Przemysław Sierechan 27 lutego 2013.. Agresja Niemiec na Polskę.. II wojna światowa - największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający między 1 września 1939 r. a 2 września 1945 r. (w Europie trwał do 8 maja 1945 r.), obejmujący zasięgiem działań wojennych2 Wojna światowa.. W spektaklu, który będzie miał miejsce wewnątrz nieczynnego zbiornika na gaz, wykorzystane zostaną m.in. filmy reżysera.Rzeź wołyńska - przyczyny, przebieg, skutki, pamięć.. 26 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Filmy.. Podążaj za odpowiedziami do tego wpisu przez RSS 2.0.Możesz napisać komentarz, lub trackbacka z Twojej własnej strony.. Była to pierwsza kampania II wojny światowej, zakończona klęską wojsk polskich, trwająca od 1 września 1939 do 5 października 1939 roku.Polska Marynarka Wojenna podczas II wojny światowej Ewakuacja okrętów Polskiej Marynarki Wojennej do Anglii Realizując wytyczne planu pod powszechnie przyjętą nazwą "Pekin", dotyczącego ewakuacji części polskich jednostek pływających 30 sierpnia 1939 r. marszałek Edward Rydz-Śmigły podjął decyzję o odesłaniu 3 .I wojna światowa - Wielka Wojna Konflikt zbrojny, w którym wzięły udział ï ï państwa na przełomie lat í õ í ð-1918 różniący się znacznie od tych mających miejsce w przeszłości..

Podoba się?Prezentacja: II wojna światowa - edukator.pl.

Rewolucje rosyjskie 1917 r. 49.b.. Quiz w Poczekalni.. Walki toczyły się praktycznie na terenie całej Europy, a także w Azji i Afryce.. PRACA W ZAŁĄCZNIKU W FORMIE PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ.. Terminem "Rzeź wołyńska" historycy określają pogromy ludności polskiej na Kresach Wschodnich byłej II Rzeczpospolitej, dokonane przez ukraińskich nacjonalistów podczas II wojny światowej.. Czy Wojna Trzydziestoletnia…I wojna światowaII wojna światowa - wypracowanieI wojna światowa (pojęcia, daty, postacie, przyczyny… Pobierz, wysyłając SMS o treści LEAD.WKUWAM pod numer 92505 Wpisz otrzymany kod :II wojna światowa 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt