Wojny trojańskiej test

Pobierz

Procent zdawalności: 80.65 %.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.9 Questions Show answers Question 1 45 seconds Q. Zebrawszy wojsko całej Hellady, najlepszych wojowników i największe okręty, wyruszył na wyprawę.Kup teraz na Allegro.pl za 16,62 zł Dzieje wojny trojańskiej na Allegro.pl - Kasinka Mała - Stan: używany - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!Sep 19, 2021Kup teraz na Allegro.pl za 37,24 zł Dzieje wojny trojańskiej - Stanisław Stabryła na Allegro.pl - Wola Krakowiańska 12 - Stan: używany - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!. Wojna trojańska.. Kto rozstrzygnął spór o jabłko i w zamian za co?. Które boginie pokłóciły się o to, która powinna otrzymać jabłko przeznaczone "dla najpiękniejszej"?. Wojna trojańska zakończyła się po 10 latach zwycięstwem Greków.. test > Wojna trojańska.. Drukuj test.Wojny w mitologii greckiej - pytania Koń Trojański był pomysłem: Odyseusza 18 Parysa 4 Achilles 2 Menelosa 2 Podstęp wymyślił Odyseusz znużony przedłużającą się wojną.. a) Wiewiórki b) Lwa c) Ognia 4) Jak nazywa się syn Tedyty?. Ajaks, Odyseusz, Diomedes, Nestor i Achilles to jedni z najwiekszych greckich wojownikow.. Trojańczycy, sądząc, ze ów koń jest symbolem zwycięstwa, wprowadzili go do miasta.Mit o Wojnie Trojańskiej..

Wybuch wojny.

1 / 12 Mit o powstaniu świata: Na początku był/było: Tartar.. LekturyWojna trojańska/Wojna trojańska.. Na terytorium jakiego, obecnie istniejącego kraju odbywała się wojna?. to najważniejsze dzieło literackie starożytności.Żadna z odpowiedzi nie jest poprawna Question 12 60 seconds Q.. Pewnego razu na Olimpie odbywało się wesele Tetydy i Peleusa, na które nie zaproszono jednej z bogiń, Eris.. Uzupełnij tekst: ./5p.. Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty Menelaosa, przez trojańskiego księcia Parysa, syna króla Priama.. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris.. 13.Wojna trojanska trwala dziewiec lat.. Jak miała na imię żona Priama?. Pobierz (docx, 15,1 KB) Podgląd treści KARTKÓWKA Z WIADOMOŚCI O MICIE - "HISTORIA WOJNY TOJAŃSKIEJ" J. PARANDOWSKIEGO GR A Kim był Peleus?. sprawdzian z fizyki podzial na rozne klasy zacznij juz teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka zSprawdzian z historii dla klasy 8 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "Świat po II wojnie światowej".Ostatnia konferencja Wielkiej Trójki odbyła się w Poczdamie (17 VII - 2 VIII 1945 r.) a. uczestnicy: - Stany Zjednoczone - Harry Truman.. Ile lat trwała wojna trojańska?.

...Historia wojny trojańskiej - sprawdzian.

czyli krainę leżącą u ujścia rzeki Tyber.. Podjęto decyzję o wojnie.. Jest przeznaczona dla I klasy gimnazjum.. Test wiedzy.. Scenariusz "Kunszt Orfeusza".. 12 / 12 Mit o .Przebieg wojny trojańskiej W Grecji zawrzało - zamorski barbarzyńca nie uszanował świętego prawa gościnności!. Plan wydarzeń Ustawianie w kolejności.. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Historia Wojna.. Powiadom znajomego.. Odmowa wydania Heleny przez Trojan.. Wpadli oni na pomysł, aby wybudować drewnianego konia i umieścić go u bram miasta Troi.. Niebo.. Ile lat trwała wojna trojańska answer choices 100 lat 120 miesięcy 10lat 7 lat Question 2 30 seconds Q.. - Wielką Brytanię.. answer Trojan , konia trojańskiego alternatives Achajów , konia trojańskiego Podstępem Achajów - wybudowano konia trojańskiegoTrojańska wojna, miłość, zemsta i śmierć.. a) Parys b) Achilles c) Hermes 5) Kto jest królem Troi?Popularność: 8232.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraWykonaj ćwiczenia.. Pytanie 1/10.. Zostaniesz postawiony w kilku sytuacjach mających miejsce w konflikcie, podczas II Wojny Światowej.J.Polski - Mitologia - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.Co wiesz o mitologii Greckiej ?.

2 / 12 ... ośli upór podczas wojny trojańskiej.

answer choicesMit o wojnie trojańskiej - Test 1) Która boginią jest najpiękniejszą?. imię i nazwisko klasa data.. Rzuciła na stół podczas wesela złote jabłko z napisem "Dla Najpiękniejszej".Została podzielona na dwie grupy, a każda z nich zawiera 10 pytań.. Imię i nazwisko:.. klasa.. Język polski.. Podsunął pomysł Epejosowi, który był budowniczym.. test z mitologii test z książki wojna trojańska.. Podstępem (kogo?). Dowództwo nad Grekami objął brat Menelaosa Agamemnon (król Argos i Myken).. Typ materiału: Scenariusz (dla nauczyciela) Temat 4.. Wykonaj ćwiczenia.Eratostenes wyliczył, że wojna trojańska odbyła się w 1184 p.n.e. Archeologowie przyjmują, że ok. 1200 p.n.e., a Troja, którą wtedy zniszczono, była warstwą Troja VII a (ślady pożaru, mogące świadczyć o oblężeniu i spaleniu grodu).. Parys, królewicz trojański, w zamian za najpiękniejszą kobietę świata - Helenę Odys, w zamian na życie wieczne na OlimpieWojna trojańska - bohaterowie Sortowanie według grup.. Jak zakończyła się wojna trojańska?. Typ materiału: Lekcja z Epodrecznika.. Wszystko zaczęło się od okrutnego podstępu bogini niezgody Eris, bo nie została zaproszona na wesele Peleusa, która Tesalli z boginką Tetydą, w której uczestniczyli wszyscy bogowie oprócz niej..

Mit o wojnie trojańskiej - "Mitologia" Jana Parandowskiego.

Lacjum Zgłoś błądA - dzieje wojny trojańskiej od sporu o złote jabłko i sądu Parysa aż do upadku Troi, B - ostatni rok wojny trojańskiej od kłótni Achillesa z Agamemnonem, C - porwanie Heleny i dziesięcioletnią wojnę, D - dzieje Parysa.. Liczba zdanych podejść: 6639.. Kto pojawił się na weselu Tetydy i Peleusa?. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. a) Temida b) Afrodyta c) Tedyta 2) Kto ożenił się z Tedytą?. Wewnątrz tak zwanego "konia trojańskiego" znajdowali się greccy rycerze.. Poznam historię tułaczki króla Itaki Odyseusza i jego towarzyszy.. W jakiej epoce miała miejsca wojna o Troję?. Odmowa Achillesa uczestnictwa w starciach.. Przekazanie złotego jabłka.. Przerwij test.. Menelaos odwołał się do pomocy swego brata Agamemnona, króla Argos i Myken oraz wszystkich .Ten test sprawdzi, czy nadajesz się na generała.. Zapoznaj się z lekcją z Epodręcznika.. a) Dzeus b) Posejdon c) Peleus 3) Jakiej postaci nie przybierała Tedyta uciekając przed Peleusem?. Dnia Pierwszego Września - Roku Pamiętnego Test.. Atenę, Afrodytę i Herę miał pogodzić Parys, syn Priama (władca Troi).Sprawdź, co wiesz o mitach greckich.. - wybudowano (co?). Ta z chęci zemsty rzuciła między 3 zgromadzone boginie jabłko z napisem "dla najpiękniejszej"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt