Motyw wędrówki w literaturze prezentacja maturalna

Pobierz

Prezentacja dostępna za jedyne 25 zł.. Analizując wybrane przykłady, przedstaw jego najciekawsze realizacje.. W takiej funkcji w sposób szczególny uobecnił się on w literaturze oświecenia.. W moim rozumieniu homo viator nie ma konkretnego znaczenia.. Skorzystaj z formularza kontaktowego, lub napisz na adres mail: Autor: Marta Jałocha o 14:47.Motyw homo viator jest jednym z najpopularniejszych motywów występujących w literaturze.. mr_white_Prezentacje maturalne.. Skontaktuj się z nami przez mail: wyświetlania wątku.. Bycie w drodze .Różne ujęcia motywu podróży w literaturze.. Topos wędrówki pojawia się już w starożytności.. Ponieważ można nim określić człowieka, który cały czas wędruje, oraz istniejący w kulturze topos życia ludzkiego jako nieustannej wędrówki.Motyw człowieka w literaturze.. Panowała wówczas moda na literackie podróże.Podobne teksty: 84% "Rasmus i włóczęga" - recenzja książki.. Wypisz słowa klucze pasujące do tych wszystkich wędrówek.. Motto: Słowa uczą, przykłady pociągają.. Cena wynosi 39 zł za pełen pakiet, tj. bibliografię, plan ramowy oraz tekst właściwy prezentacji.. Odnaleźć go można we wszystkich epokach i u wielu pisarzy.. Omów typy bohaterów i ich funkcje w wybranych utworach literackich.. Analizując wybrane przykłady, przedstaw jego najciekawsze realizacje.. Omów na wybranych przykładach..

... motyw wędrówki w literaturze prezentacja maturalna.

Dzięki niemu ludzkość mogła w dużym stopniu rozwinąć się poprzez odkrywanie nowych lądów i obszarów, a każdy z nas z osobna ma szanse na poznanie odległych kultur i egzotycznych zakątków świata.. Bohater dzięki podróży przechodzi ewolucję wewnętrzną, która powinna uczynić zeń człowieka świadomego swego "ja".Motyw wędrówki w literaturze.. ; 85% Wszechobecny motyw miłości - wykaż, że jest ujmowany odmiennie przez twórców dzieł literackich i filmowych.. Wędrówka w zaświaty.Temat: Motyw wędrówki w literaturze.. 84% Wykaż uniwersalny charakter mitu.. W wybranych utworach literackich zbadaj symbolikę motywu wędrówki.. Wędrówka to jeden z najbardziej popularnych motywów literackich.. Obaj bracia składali przed Bogiem ofiarę - dziękowali w ten sposób za owoce swojej pracy.. Bóg widząc zło panujące na świecie, postanowił położyć kres wszelkiemu istnieniu.. Jedynie Noe dostał od Boga szansę, na ocalenie.. Poniżej lista prac maturalnych z języka polskiego które mamy dostępne od ręki.. Na lekcji uczniowie opracują ważne toposy mitologiczne: zanalizują wskazane mity, przedstawią sposób funkcjonowania toposu i go zinterpretują, wymienią teksty kultury zawierające ten topos i zbadają, czy uległ on ewolucjom.Motyw homo viator jest jednym z najpopularniejszych motywów występujących w literaturze..

motyw wędrówki - prezentacja maturalna.

Kolejność prezentowania argumentów a) Życie ludzkie jako nieustanna wędrówka pokazana w Biblii b) Wędrówka jako turystyczna chęć poznania świata i jego nieodłącznych elementów w powieści "Alchemik" c) Zagubienie przekonań oraz norm życia społecznego powodem wędrówki po szlaku Św. Jakuba.Plik Prezentacja maturalna Motyw wędrówki w literaturze fantastycznej.doc na koncie użytkownika MelaniaKunegundaW • folder PREZENTACJA • Data dodania: 16 sty 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Motyw wędrówki i wędrowca w literaturze polskiej na przestrzeni epok.. Wizerunek Boga, świata i człowieka w literaturze.. To zdanie otwierające "Odyseję" Homera, znakomicie ukazuje różnoraką postać realizacji motywu wędrówki w literaturze.W literaturze pojawia .Motyw wędrówki w literaturze.. Przeanalizuj mity zawierające motyw wędrówki i uzupełnij schemat.. Przedstaw zagadnienie na podstawie dwóch wybranych epok literackich..

Motyw wędrówki literaturze.

Tułacz, pielgrzym, podróżnik.. Abel złożył w ofierze owcę, a Kain pierwsze plony zboża.b) motywy i cele wędrówek 2.. "Męża głoś, Muzo wielce obrotnego, który zburzył święty gród Troi, a potem wiele wędrował, widział miasta, ludzi tak wielu i ducha ich poznał.". Noe zawierzył swoje życie Bogu .Plik Prezentacja maturalna Motyw wędrówki w literaturze fantastycznej.doc na koncie użytkownika salasamobujcow • folder Prace maturalne • Data dodania: 19 mar 2011Plik Prezentacja Maturalna motyw wędrówki w utworach literackich.doc na koncie użytkownika bruna3 • folder Przykładowe prezentacje maturalne • Data dodania: 12 kwi 2011"ZANALIZUJ NAJCIEKAWSZE WEDŁUG CIEBIE MOTYWYWEDRÓWKIW LITERATURZE" prezentacja "Męża głoś, Muzo wielce obrotnego, który zburzył święty gród Troi, a potem wiele wędrował, widział miasta, ludzi tak wielu i ducha ich poznał.". Podaj przykład dzieła literackiego zawierającego motyw wędrówki i odpowiedz na pytania.Wykorzystanych w utworach Młodej Polski motyw wędrówki symbolizuje ciągłą, najeżoną niebezpieczeństwami drogę człowieka do osiągnięcia wyznaczonych planów, wartości, celów..

; 83% Motyw wędrówki w literaturze.

To zdanie otwierające "Odyseję" Homera, znakomicie ukazuje różnoraką postać realizacji motywu wędrówki w literaturze.Wędrówka - motyw literacki.. W moim rozumieniu homo viator nie ma konkretnego znaczenia.. Najczęściej jest on związany z edukacją i dojrzewaniem bohatera literackiego.. Treść zweryfikowana i sprawdzona.spójna prezentacja maturalna powinna zawierać jeden ze sposób wykorzystania motywu wędrówki, można wtedy ukazać, że np. podróż, by zrozumieć siebie, odbywali bohaterzy literaccy wielu epok, że zainteresowanie jednostki światem nie było domeną jednego wieku w historii.Plik Prezentacja Maturalna motyw wędrówki w utworach literackich.doc na koncie użytkownika MelaniaKunegundaW • folder PREZENTACJA • Data dodania: 16 sty 2012Plik Prezentacja maturalna Motyw wędrówki w literaturze fantastycznej.doc na koncie użytkownika tina12g • folder Matura • Data dodania: 27 paź 2011Motyw wędrówki w literaturze.. Poniżej lista prac maturalnych z języka polskiego które mamy dostępne od ręki.. • "Księga Rodzaju" - motyw podróży został przedstawiony jako kara boska a zarazem jako jedyna szansa na przetrwanie.. Podróż kojarzą pisarze najczęściej z poznaniem, rozwojem jednostki, osiąganiem wyznaczonych celów lub po prostu z ucieczką od zgiełku świata.Prezentacja maturalna: nowe wzory, wskazówki maturalne, przykładowe prezentacje maturalne, bibliografie, konspekty oraz opis motywów literackich i lektur szkolnych.. Wędrowanie to zajęcie, które jest bliskie człowiekowi od samego początku cywilizacji.. I LITERATURA PODMIOTU 1) Biblia Tysiąclecia, Warszawa 1987, (tu: Księga Wyjścia) 2) Goethe W., Faust, Warszawa 1962 3) Homer, Odyseja,.Motywy wędrówki w literaturze - prezentacja.. Na podstawie wybranego przykładu z mitologii udowodnij .• Motyw wędrówki i podróży w literaturze • Motyw zła i demonów • Motyw Żyda w polskiej literaturze doby XIX i XX wieku • Obraz dworu szlacheckiego w literaturze polskiej • Praca maturalna - Portret zbrodniarza w literaturze różnych epok • Pracе maturalne • Prezentacja multimedialna - motyw miłości • Prezеntacja .016 Karty pracy Mityczne motywy wędrowne.. BIBLIA - Księga Rodzaju - wyrazistym przykładem człowieka skazanego na tułaczkę jest Kain, który w przypływie zazdrości zabił własnego brata.. Przedstaw zagadnienie, analizując celowo wybrane przykłady..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt